Prodej rodinného domu, 212 m², Raková u Konice, okr. Prostějov, Olomoucký kraj, Ev.č.: 00557

Popis

Dobrý den,

během práce realitního makléře se setkávám často s krásnými nemovitostmi, jindy ještě krásnějšími a pak s těmi, které jsou něčím výjimečné. Skvělá lokalita, souhra dlouho zrající myšlenky a realizace nebo pečlivý výběr drahých materiálů, by snad mohlo někomu stačit, ovšem tento dům si Vás zaváže k daleko větší pozornosti.

Pro rychlou orientaci, jde o místo v malé obci Raková u Konice, 6,5 km od Konice, 25 km od Olomouce a krátkým dojezdem k dálničnímu napojení. Místo, kde budete mít soukromí a výchozí prostor pro uskutečnění životních plánů. Samotné bydlení se stalo díky své schopnosti nevázat se na dodavatele energií a služeb soběstačným. Odzkoušené a bezvadně připravené je možná právě pro Vás.

Rodinný dům 4+kk, 131 m2 obytné plochy + terasa, 20 m2:

Skeletová dřevostavba z roku 2013 od firmy PENATUS je difúzně otevřená a montovaná na základové desce. Krytina střechy je betonová od společnosti KM BETA. Komíny jsou k dispozici tři (2 x pro kamna a 1 x pro kondenzační zplodiny). Půdní prostory s pochozí výškou slouží k uskladnění věcí. Vnější dveře i okna jsou z tropického dřeva meranti s trojsklem od firmy Harald, která má na trhu dlouholetou tradici. Vyhřívání je podlahové (mimo ložnici, hostinského a dětského pokoje, kde jsou topná tělesa, napojená na rozvody), uloženo v cementové směsi a povrh podlahy má keramickou a vinylovou krytinu. Povrch vnitřních stěn a stropů jsou sádrokartonové. Terasa je z přírodního kamene.

Zdroj vytápění: plynový kotel, kachlová kamna, příp. možnost instalace el. spirály do retenční nádoby, vše s napojením na okruh s regulací samostatnými ventily, pomocí kterých je možné určit prostory, které mají být vytápěny. Odpady jsou řešeny ČOV. Odběr vody je zajištěn přes vodovodní řad a z vlastního zdroje vrtané studny se spolehlivou vydatností (hloubka 30 m). Dům je dále připojen k odběru plynu a síťové elektřiny.

Krom doplňkového využití síťové elektřiny je využíváno především technologie fotovoltaiky v systému elektrárny SOLAX, která akumuluje soustředěnou energii, a v rámci jedné platformy sdružuje CHYTRÝ Wallbox 11 kWh, pro dobíjení elektromobilu!

Vybavení: V kuchyni je připravena zakázková linka se spotřebiči od firmy BOSCH, BRANDT a LIEBHERR. V koupelně je pračka se sušičkou od firmy SIEMENS. V obývacím pokoji jsou kachlová kamna, které byly vyrobeny dle tradičních postupů, za použití moderních materiálů. Kamna mají plotnu, troubu a výměník pro vytápění s napojením na okruh. Množství interiérového nábytku je možné přenechat po domluvě.

Dominantou bydlení je obývací pokoj (50 m2) s multifunkčními kachlovými kamny, plně vybavenou kuchyní s odděleným pracovním pultem a jídelnou. Dům byl postaven na míru a tak není divu, že zde mimo jiné najdete 2 koupelny, šatnu s vestavěným nábytkem, velkou ložnici a pracovnu. Špičkové vybavení nebo použití drahých materiálů není jedinou přidanou hodnotou. Důležitou součástí je citlivý výběr barev dekorů, které vytváří jedinečný dojem. Dům disponuje fantastickou venkovní terasou z přírodního kamene, relaxovat budete v luxusní sauně nebo bazénu, mezi tím si odskočíte do sklípku pro skvělý ročník vína a k tomu na stůl vynesete svou nejlepší kulinářskou kartu. Odpočívat můžete taky aktivně na zahrádce, skalce, při pěstování ovoce, zeleniny nebo okrasných rostlin, prostě každý si tu najde to své.

Garáž + dílna, 81 m2:
Shodnou technologií výstavby byly ve stejném roce 2013 kolaudovány i prostory garáže a dílny. Výměra garáže je 52 m2 a výška dálkově ovládaných příjezdových i zadních vrat je 3 m. Výměra vedlejší průchozí dílny je 29 m2.

Vinný sklípek + altánový přístřešek s pultovou přípravnou, 14 m2:
Jde o podúrovňové prostory, situované mimo dům, s vnitřní světlou výškou 300 cm. Stěna i klenbový strop je skládaný z cihel. Délka 8 m. Udržovaná průměrná teplota cca 7 - 10 ˚C. Slouží také pro uskladnění zeleniny.

Skalka s okrasnými rostlinami:
Kaskádovitě uspořádaná skalka s přesahem nad vinný sklípek doplňuje příjemné prostředí relax zóny.

Bazén + sprcha:
Vyhřívaný, krytý bazén má rozměry 2,5 x 4,5 m. Krytí lze lehce přemístit v letním počasí po pojezdových lištách na okraj tak, aby byl volný přístup k zatravněné ploše a terase. Vedle bazénu je připravena sprcha.

Sauna:
Celodřevěná sauna s vyhříváním kamny na tuhé palivo (dřevo).

Zvláštní pozornost si žádá také zahrada, na které je nyní vymezen prostor pro řádkovou výsadbu, pěstování ve skleníku, švestkové, hruškové, meruňkové a stromy jabloní. V krytém dřevníku i mimo něj je připraveno dříví přibližně na 3 sezóny.

Celková plocha pozemku je 1983 m2 a dům je ideálně nasměrován přímo na jižní stranu. Jedná se o moderní, přízemní dům, ve stylu zapadajícího mezi vesnické historické stavby, kde každý metr je dokonale a prakticky využitý.

Jak jsem zmínil v úvodu, tento dům je něčím výjimečný, ano je, navenek tradiční a uvnitř tak fantastický!

Tady vás bude opravdu bavit každý okamžik.

Přijďte se přesvědčit osobně. Těším se na viděnou.

Roman Brettschneider
Certifikovaný realitní makléř

Bc. Roman Brettschneider

kontaktujte makléře

Bc. Roman Brettschneider

+420 606 261 963

[email protected]

12 260 000 Kčvčetně poplatků, včetně provize, včetně právního servisu
KategorieRodinné domy
LokalitaRaková u Konice
OkresProstějov
Velikost4 pokoje
Nízkoenergetickýano
Plocha užitná212 m²
Plocha pozemku1.983 m²
Plocha zastavěná250 m²
Plocha zahrady1.733 m²
Plocha dílen29 m²
Stav objektuVelmi dobrý
BudovaSkeletová
Typ domuPřízemní
Poloha objektuSamostatný
Umístění objektuKlidná část obce
ZástavbaObytná
Rok kolaudace2013
Rok výstavby2013
B (90 kWh/m2 za rok)
ZařízenýAno
Míst k parkování4
ParkováníAno
GarážAno
Počet garáží1
Počet bytů1
Počet domů1
Terasaano (20 m²)
Bazénano (11 m²)
Sklepano (10 m²)
KomunikaceDlážděná, Asfaltová
TelekomunikaceInternet
DopravaSilnice, MHD
VodaDálkový vodovod, Studna
Elektřina230V
PlynPlynovod
OdpadČOV pro celý objekt
TopeníLokální plynové, Lokální tuhá paliva, Podlahové

Soubory ke stažení