Prodej rodinného domu, 212 m², Raková u Konice, Ev.č.: 00557

Popis

Dobrý den,

během práce realitního makléře se setkávám často s krásnými nemovitostmi, jindy ještě krásnějšími a pak s těmi, které jsou něčím výjimečné. Skvělá lokalita, souhra dlouho zrající myšlenky a realizace nebo pečlivý výběr drahých materiálů, by snad mohlo někomu stačit, ovšem tento dům si Vás zaváže k daleko větší pozornosti.

Pro rychlou orientaci, jde o místo v malé obci Raková u Konice, 6,5 km od Konice, 25 km od Olomouce a krátkým příjezdem k dálničnímu napojení. Místo, kde budete mít soukromí a výchozí prostor pro uskutečnění životních plánů. Místo samotného bydlení, které se stalo díky své schopnosti nevázat se na dodavatele energií či služeb soběstačným. Odzkoušené a bezvadně připravené je možná právě pro Vás.

Technický popis základních částí nemovitostí:

Rodinný dům 4+kk, 131 m2 + terasa, 20 m2.
Skeletová dřevostavba z roku 2013 od firmy PENATUS je difúzně otevřená a montovaná na základové desce. Krytina střechy je betonová od psolečnosti KM BETA. Komíny jsou k dispozici tři ( 2 x pro kamna a 1 x pro kondenzační zplodiny ). Půdní prostory slouží k uskladnění věcí. Vnější dveře i okna jsou z tropického dřeva meranti s trojsklem od firmy Harald s dlouholetou tradicí. Vyhřívání podlaho ( mimo ložnici, hostinského a dětského pokoje, kde jsou plánovaně radiátory ) je uložena v cementové směsi a povrh podlahy má keramickou a vinylovou krytinu. Povrch stěny a stropů jsou kombinací sádrokartonu a dřeva. Terasa je z přírodního kamene zalitého betonem.
Zdroj vytápění: plynový kotel, kachlová kamna, příp. možnost instalace el. spirály do retenční nádoby, vše s napojením na podlahový okruh s přepínáním a samostatnými termostaty. Odpady jsou řešeny ČOV. Odběr vody je zajištěn přes vodovodní řad a z vlastního zdroje vrtané studny se spolehlivou vydatností ( hloubka 30 m ). Dům je připojen k odběru plynu a síťové elektřiny. Technologií fotovoltaiky v systému elektrárny SOLAX také akumuluje vlastní energii a v rámci jedné platformy je propojen CHYTRÝ Wallbox 11 kWh pro dobíjení elektromobilu.
Vybavení: V kuchyni je připravena zakázková linka se spotřebiči od firmy BOSCH, BRANDT a LIEBHERR. V koupelně je pračka se sušičkou od firmy SIEMENS. V obývacím pokoji jsou kachlová kamna, které byly vyrobeny dle tradičních postupů, za použití moderních materiálů. Kamna mají plotnu, troubu a výměník pro vytápění s napojením na okruh. Interiérový nábytek vyrobený na míru je součástí nabídky.

Garáž + dílna, 81 m2.
Technologie výstavby, použitý materiál pro skelet, i rok kolaudace je stejný. Výměra garáže je 52 m2 a výška dálkově ovládaných příjezdových vrat je 300 cm, stejně jako těch zadních, mechanicky posuvných, otevírající cestu na zahradu. Výměra vedlejší průchozí dílny je 29 m2.

Vinný sklípek s přístřeškem a pultem, 14 m2
Kopaný sklep, 140 cm pod úrovní z celkovou výškou 300 cm. Stěna i klenbový strop je skládaný z cihel. Délka 800 cm. Udržovaná průměrná teplota cca 7 - 10 ˚C.

Bazén
Vyhřívaný, krytý bazén má rozměry 2 500 x 4 500 cm

Sauna
Celodřevěná sauna s vyhříváním kamny na tuhé palivo ( dřevo ).

Zvláštní pozornost si žádá zahrada, její opečovávaná část, která je určena k pěstování ovoce a zeleniny. K dispozici jsou také obdělávané řádky a skleník. V krytém dřevníku i mimo něj je připraveno dříví přibližně na 10 topných sezón.

Celková plocha pozemku je 1983 m2 a dům je ideálně nasměrován přímo na jižní stranu. Jedná se o moderní přízemní dům, kde každý metr je dokonale a prakticky využitý.

Dominantou bydlení je obývací pokoj ( 50 m2) s multifunkčními kachlovými kamny, plně vybavenou kuchyní se samostatným pracovním pultem a jídelnou. Dům byl postaven na míru a tak není divu, že zde mimo jiné najdete 2 koupelny, šatnu s vestavěným nábytkem, velkou ložnici a pracovnu. Špičkové vybavení nebo použití drahých materiálů není jedinou přidanou hodnotou. Důležitou součástí je citlivý výběr barev pevných součástí i dekorů, které vytváří jedinečný dojem. Dům disponuje fantastickou venkovní terasou z přírodního kamene, relaxovat budete v luxusní sauně nebo bazénu, mezi tím si odskočíte do sklípku pro skvělý ročník vína a k tomu na stůl vynesete svou nejlepší kulinářskou kartu. Odpočívat můžete taky aktvině na zahrádce, skalce, při pěstování ovoce, zeleniny nebo okrasných rostlin, prostě každý si tu najde to své.

Jak jsem zmínil v úvodu, tento dům je něčím výjimečný, ano je, navenek tradiční a uvnitř tak fantastický!

Tady vás bude opravdu bavit každý okamžik.

Přijďte se přesvědčit osobně. Těším se na viděnou.

Bc. Roman Brettschneider

kontaktujte makléře

Bc. Roman Brettschneider

+420 606 261 963

[email protected]

14 320 000 Kčvčetně poplatků, včetně provize, včetně právního servisu
KategorieRodinné domy
LokalitaRaková u Konice
OkresProstějov
Velikost4 pokoje
Nízkoenergetickýano
Plocha užitná212 m²
Plocha pozemku1.983 m²
Plocha zastavěná250 m²
Plocha zahrady1.733 m²
Plocha dílen29 m²
Stav objektuVelmi dobrý
BudovaSkeletová
Typ domuPřízemní
Poloha objektuSamostatný
Umístění objektuKlidná část obce
ZástavbaObytná
Rok kolaudace2013
Rok výstavby2013
B (90 kWh/m2 za rok)
ZařízenýAno
Míst k parkování4
ParkováníAno
GarážAno
Počet garáží1
Počet bytů1
Počet domů1
Terasaano (20 m²)
Bazénano (11 m²)
Sklepano (10 m²)
KomunikaceDlážděná, Asfaltová
TelekomunikaceInternet
DopravaSilnice, MHD
VodaDálkový vodovod
Elektřina230V
PlynPlynovod
OdpadČOV pro celý objekt
TopeníLokální plynové, Lokální tuhá paliva, Podlahové

Soubory ke stažení